Математика (Вивчення, наука) – наука про структури, порядку і відносинах, що історично склалася на основі операцій підрахунку, вимірювання та опису форми об’єктів. Математичні об’єкти створюються шляхом ідеалізації властивостей реальних або інших математичних об’єктів і записи цих властивостей на формальній мові. Математика не відноситься до природничих наук, але широко використовується в них як для точного формулювання їх змісту, так і для отримання нових результатів. Математика – фундаментальна наука, що надає (загальні) мовні засоби інших наук; тим самим вона виявляє їх структурний взаємозв’язок і сприяє знаходженню найзагальніших законів природи.
Ідеалізовані властивості досліджуваних об’єктів або формулюються у вигляді аксіом, або перераховуються у визначенні відповідних математичних об’єктів. Потім за суворими правилами логічного висновку з цих властивостей виводяться інші справжні властивості (теореми). Ця теорія в сукупності утворює математичну модель досліджуваного об’єкта. Таким чином, спочатку, виходячи з просторових і кількісних співвідношень, математика отримує більш абстрактні співвідношення, вивчення яких також є предметом сучасної математики [5].
Традиційно математика ділиться на теоретичну, що виконує поглиблений аналіз внутріматематіческіе структур, і прикладну, яка надає свої моделі іншим наукам і інженерних дисциплін, причому деякі з них займають прикордонне з математикою положення. Зокрема, формальна логіка може розглядатися і як частина філософських наук, і як частина математичних наук; механіка – і фізика, і математика; інформатика, комп’ютерні технології і алгоритміка відносяться як до інженерії, так і до математичних наук і т. д. У літературі було запропоновано багато різних визначень математики.
There are no reviews yet.